Az angol nyelvű címmel arra kívánok célozni, hogy az alábbi videókban elhangzó információk megértéséhez szükséged lesz – legalább alapfokú – angol nyelvtudásra. Néhány témáról már mi is beszéltünk és írtunk korábban, szóval egyesek számára lesznek majd ismerős részek.
Jól eső érzés olyat olvasni, hogy:
“Kanada a világ második legnagyobb országa: az keleti tartományaitól a fjordokkal teli Csendes-óceán partjáig, a déli Ontario-félszigettől a messzi északi sarkvidéki szigetcsoportig számos különböző éghajlat, ökoszisztéma és topográfiai adottság teszi Kanadát hihetetlenül gyönyörűvé.”
– írja az alábbi videóról a Portland-i származású Geoff Gibson (Masters of Urban and Regional Planning, City/Urban, Community and Regional Planning, Bachelor of Arts (B.A.), Geography, Geographic Information Systems), a Geography by Geoff c. YouTube-csatorna szerkesztője és hosztja, a Sound Bight Media alapító-tulajdonosa.
A Kanada és az Egyesült Államok közötti (déli) államhatár az egyik legismertebb, legtöbb átkelést látott és egyben a leghosszabb határszakasz az egész világon, amely tele van kisebb-nagyobb furcsaságokkal. És akkor még ott a másik, az északi, a kanadai Yukon terület + Brit Columbia tartomány és az amerikai Alaszka állam között.
Tetszik, vagy nem tetszik, sajnos tudom megkerülni az Egyesült Államok valaha volt legostobább elnökét és annak az egyik leghülyébb kijelentését. Az alábbi videóban került bemutatásra a “mesterségesen megrajzolt vonal” eredete. Ha valaki nem értené: minden egyes országhatár nem más, mint egy mesterségesen megrajzolt vonal a térképen. Nem a Földanya, vagy a Jóisten, vagy az UFÓ-k alkották rajzolták meg őket oda, ahova, hanem mi, emberek.
Olykor csak egy jelképes vonal, máskor égig érő acélrudakból álló kerítés, egyes esetekben vastag betonfal drótkerítéssel és alá aknázott határsávval, lőparanccsal őrködő katonákkal az őrtornyokban… Egyik sem természetes képződmény tehát, hanem szándékosan létre hozott, politikusok, uralkodók, egyezmények által meghúzott vonalak ezek.
Ausztrália és Kanada. Földrajzilag meglehetősen távol esnek egymástól (a legrövidebb távolság légvonalban 13.573,08 km, illetve a két főváros között 15 óra az időeltolódás), de egy valami szorosan összeköti őket: ez pedig a Nemzetközösség. A több ezer km-nyi távolság ellenére van bennük pár közös dolog:
Köszönöm a megtisztelő figyelmet!
– Lázadó
nyitókép: Eric Prouzet / Unsplash