Boldog Kanada Napot Kívánunk Mindenkinek!
Kanada 153. éves lett és ebből az utolsó hatot vele közösen ünnepelhettem. A mai reggelim pedig nem is lehetett volna finomabb: kanadai palacsinta, kanadai juharsziruppal (van recept is). A mai cikkünk az ünnepre való tekintettel 100%-ban kanadai tartalommal lett állátva. Az alaphangot Clark W., azaz Uncle Clark, vagyis Clark nagybácsi biztosítja legújabb dalával. Ez egy igazi kanadai country nóta, amely Kanadáról és a kanadaiakról szól. Tekerjétek fel a hangerőt és énekeljétek velünk ti is! Hááárom, és: „Up Here, In Canada”.
(nyitókép: Keith Johnston / Pixabay)
.
Mielőtt tovább olvasol, kérlek, hogy hallgasd meg a dalt és nézd végig a videóklipet:
A Clark W., vagy Uncle Clark (kinek melyik szimpatikusabb) művésznéven alkotó Jordan Wiberg, kanadai zenei producer, előadóművész, dalszövegíró és zeneszerző (dalaiból lejátszási lista található a weboldalán), fiúgyermek, férj és két gyermekes családapa Brit Columbia-ban, Lake County-ban lakik (Kelowna-tól kb. 20 km-re északra), amely település az Okanagan völgyében, az Okanagan és a Wood tavak között fekszik. A táj festői, ha BC-ben jársz, feltétlen keresd fel az Okanagan völgyét.
Mivel Jordan egy igen sokszínű és tehetséges egyéniség, elég csak a referenciákban bővelkedő weboldalát megnézni, saját komikus country-zenész énje, egyesek szerint „ikertestvére”, Clark W. néven készít vicces, sztereotipiákban, öniróniában, szarkasztikus hangnemben gazdag kanadai country dalokat.
balra Jordan, jobbra Clark W. – mintha ikrek lennének 🙂
.
Jordan egymaga írja és zenésíti meg a dalait, több hangszeren is játszik. A korábbi hírekkel ellentétben Jordan-nak nem volt és most nincs együttese: a dalokban hallható hangszereken maga zenél. Miután valamennyi zenei részletet feljátszotta, a hangsávot felénekelte, profi stúdiójában (ezen a weboldalon ismét egy 37 dalos lejátszási lista található) egymaga állítja össze a dalokat.
A Kelowna-i INFOnews-nak adott interjújában a következőket mondta: „Megpróbáltam hazafiassá, valósághűvé és önkritikussá tenni [a dalt], mert a kanadai humornak szerves része, hogy képesek vagyunk nevetni magunkon, ezért is próbáltam meg humorosnak lenni, egy kicsit szórakoztatni magunkat. Még igazán be sem fejeztem a dalt, amikor édesanyám megosztotta és mostanra nagyon népszerű lett.” – adott hangot csodálkozásának.
Ők csak a baráti kör, nem pedig együttes:
Jordan-en (középen) kívül senki más nem játszik hangszeren!
(fotó: Clark W. / Facebook)
.
Történt ugyanis, hogy Jordan megmutatta a készítés alatt álló „Up Here, In Canada” c. dalt édesanyjának, akinek annyira megtetszett a még nem teljesen kész mű, hogy a fia tudta és beleegyezése nélkül megosztotta azt a baráti körével. Akiknek szintén tetszett a dal, s nem tudván, hogy tulajdonképpen még nincs is kész, Ők is tovább osztották ismerőseik között. Innentől kezdve pedig nem volt megállás, a dal – mondhatni – órák alatt lett országszerte ismert, s végül sok százezer kanadaihoz jutott el pár nap leforgása alatt.
A dal villámgyors népszerűvé válása még magát Jordan-t is meglepte. Úgy gondolta, hogy a következő 1 év alatt jó lesz, ha akad 5.000 internetező, aki meghallgatja ezt a nótáját. De a kanadaiak pillanatok alatt megkedvelték az „Up Here, In Canada”-t. Ennek az lett az eredménye, hogy Jordan májusban az alább látható rövid dalocskával köszönte meg nekik, hogy 7 nap alatt több, mint 1 millió ember hallgatta meg a dalt a YouTube-on:
a dalt április 24. óta több, mint 1 millió 797 ezerszer
hallgatták meg a YouTube-on
.
Jordan elmondta még, hogy: „Rengeteg ember kérdezte már, hogy az együttesem mikor fog náluk túrnézni, szóval úgy néz ki, hogy tényleg össze kell állítanom egy igazi együttest„.
A CTV a múlt héten készített egy picivel több, mint 4 és fél perces hosszúságú interjút Jordan-nal és Clark W-vel: a népszerűségüket jól jellemzi, hogy pénteken és szombaton ez a híradó részlet volt a legnépszerűbb mind közül, az online felületeken ezt nézték meg a legtöbben!
a rendkívül sikeres interjú az „ikerpárral”
.
Emellett Jordan-nak, azaz Clark W.-nek/Uncle Clark-nak olyan kevésbé ismert slágerei is vannak (hasonlóan humoros, szarkasztikus stílusban), mint az „Anyukám dögös” és a „A házasság mindig szexi”, vagy a dallamában a Bad Guy-ra kísértetiesen hasonlító „Sportos srác” c. dal. Legújabb szerzeményét Jordan Clark néven jelentette meg, ezt a dalt Michelle Lynne-nel közönsen készítették el:
.
(SZERK: a dal azóta sajnos törölték a YouTube-ról számunkra ismeretlen okok miatt!)
Sokoldalúságát és kreativitását még az is bizonyítja, hogy 1 hónappal ezelőtt Stayin’ Beauty címmel podcast-ot indított. Eddig 4 rész került publikálásra, ezeket az adásokat itt hallgathatod meg, de a kedvenc podcast alkalmazásodban, amelyen a Kanada Bandát is hallgatod, feliratkozhatsz a csatornájára.
Közösségi média oldalak:
- Instagram: Clark W. / Jordan Wiberg / Jordan Clark Music
- Facebook: Clark W. / Jordan Wiberg / Jordan Clark Music
- YouTube: Clark W. / Jordan Wiberg / Jordan Clark Music
.
.
Kanadai (más napokon amúgy amerikai) palacsinta receptje:
Mindenek előtt szükségünk lesz 1 üveg igazi, kanadai juharszirupra!
További hozzávalók:
- 400 g finomliszt,
- 100 g olvasztott teavaj,
- 600 ml tej,
- 3 evőkanál kristálycukor,
- 2 db tyúktojás,
- 1 csomag (12 gramm) sütőpor,
- egy csipet só.
- valamint teavaj, vagy margarin a sütéshez.
eredeti kanadai juharszirup,
autentikus csomagolásban
(fotó: Jody Parks / Pixabay)
.
Az elkészítés: a hozzávalókat öntsük egy tálba és jól (csomó mentesre) keverjük össze. A felforrósított palacsintasütőbe/serpenyőbe tegyünk egy késhegynyi vajat, vagy margarint. Ha elolvadt, akkor 3/4, vagy 1 egész merőkanál palacsinta tésztát öntsük a serpenyő közepére. Próbáljunk a magyarhoz képest kisebb és vastagabb palacsintákat készíteni. Amikor az alsó fele aranybarnára sült, fordítsuk meg.
tökéletes reggeli Kanada Napra
(fotó: StockSnap / Pixabay)
.
Tetszőleges mennyiséget, de legalább 3-4 darabot helyezzünk egy tányérra és ízlés szerint öntözzük meg igazi, kanadai juharsziruppal. Emellett az ínyencek egy kis teavajjal, és friss bogyós gyümölcsökkel is ízesíthetik a palacsintákat.
.